Přeskočit na obsah

Vítězem hlavního turnaje Šachového festivalu Plzeň poprvé v historii domácí hráč

Od 9. do 15. září 2024 proběhl v plzeňském hotelu Lions hlavní tur­naj 23. ročníku Šachového fes­ti­valu Plzeň — Cal­lid­i­tas OPEN. A poprvé v his­torii se z vítězství radoval hráč pořá­da­jícího klubu.

Nasazená dvo­j­ka, Artem Mame­tev o svém vítězství v sed­mikolovém tur­na­ji prak­ticky rozhodl již v 5. kole, kdy porazil svého hlavního konkurenta Víta Vilím­ka z ŠK Líně. Díky tomu­to vzá­jem­né­mu zápa­su tak s 5,5 bodu získal vítězství v tur­na­ji. Stříbrnou medaili za ste­jný bodový zisk bral právě Vít Vilímek z ŠK Líně a ze skupiny pěti­bodových pomoc­né hod­no­cení přisoudi­lo bronz Davidu Novot­né­mu z TJ Kobylisy. Na čtvrtém místě skončil Artur Ole­jnik z Pol­s­ka (5 bodů), pátý byl další zás­tupce pořá­da­jícího ŠK 64 Plzeň Jiří Ško­da (5 bodů).

Příští rok se Fes­ti­val vrátí do tradičních pros­tor a ter­mínu. 24. ročník se uskuteční v ter­mínu 23. — 31. 8. 2024 v Park­hotelu Plzeň. A po pěti letech bude součástí Fes­ti­valu opět Mis­tro­vství ČR jed­notlivců a to jak mužů tak i žen!